Prezentacja – a więc, następny temacik który pochodzi z cyklu “co to dokładnie jest?” oraz “z czym to się zjada?”

Niegdyś słowo “prezentacja”, oznaczało tylko jedną rzecz, gdyż istniała go Wyłącznie pojedyncza forma – forma wystąpienia publicznego, w którym to osoba prezentująca (prelegent) opisuje słuchaczom daną przedmiot, lub jakiś dla przykładu problemik – przedstawiając to wewnątrz jak najbardziej przystępny i przyswajalny sposób.

Jednak jak to łatwo się domyśleć, nie każdziutki człowieczek od razu wszyściutko łapie, więc z biegiem postępu czasu postacie prezentacji także “ewoluowały”. Jak mocno? Za chwilę się tej rzeczy dowiesz!
modele

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
materiał
Przekazywanie innym informacji, zarówno na temacik jakiejś rzeczy, jak również kogoś, odbywa się od samiutkiego początku powstania ludzkości – wpierw wewnątrz postaci mówionej (a więc przekazywanej “z wnętrza usteczek do ust”), by później przejść na formę pisaną, by na końcu połączyć obydwie te postacie za ratunkiem najlepszego dotychczasowego wynalazku nas ludzi: Komputera. Prezentacje tworzone na komputerze są to tak nazywane “prezentacje multimedialne” – można wewnątrz nich zawrzeć wszystko co potrzebujemy wewnątrz prezentacji: wszystkie informacje pisemne, a także głosowe, okraszone odpowiednimi ilustracjami, które dopomogą nam lepiej przedstawić konkretną przedmiot lub osobę. Pośród najmocniej popularnych programików komputerowych, w których to tworzone bywają tego typu prezentacje, to bez wątpienia program pochodzący ze środka naszego bardzo dobrze znanego Microsofta, który to zwie się po prostu: PowerPoint.

Bywa to programik płatny, lecz jak do tej konkretnej pory jest także bezkonkurencyjny dla innych, zarówno płatnych jak również niepłatnych programików przeznaczonych do tworzenia tego typu prezentacji.