Promocja firmy

Promocja – termin który towarzyszy nam prawie co dnia. Starczy wstąpić do pierwszego lepszego sklepu, z półek, zewsząd krzyczą słowa „promocja”. Słysząc ten termin w pierwszej chwili mamy skojarzenie z redukcją cen. Promocja to jednakże nie tylko sprzedaż w atrakcyjnych cenach wybranych artykułów i nie ogranicza się ona wyłącznie do sprzedaży (chociaż trzeba przyznać że „Pani Promocja” jest najbardziej zadomowiona właśnie w sprzedaży). Tymczasem bywają to działania o szerszym wachlarzu możliwości.

Zależnie od kierunku firmy mogą to być rozmaite akcje, poczynając od sponsoringu imprez sportowych lokalnych a nawet krajowych bądź międzynarodowych po skromniejsze formy, albo: jakiś terminarz z logotypem firmy czy długopisy reklamowe z danymi firmy jak adres i numer telefonu. Rozlokowuje się je w punktach w których zazwyczaj mamy kontakt z klientem, przykładowo w sekretariacie. Zachodzi dylemat – jakim jeszcze sposobem zaopatrzyć klientów w nasze reklamowe długopisy? (długopisy reklamowe Logopen) Może to wyglądać tak, iż dołączać długopisy do paczek wysyłanych do klientów z zamówionym artykułem. Klient kupuje w sklepie zdalnym jakąś liczba kajetów (powiedzmy 25), i do tak dużego zamówienia dorzucamy nasz upominek. Można także długopisy z nadrukiem umieścić w pojemnik na ladzie recepcyjnej, tak by każdy konsument zdołał sobie odebrać długopis przy wyjściu. Klient będzie ciepło kojarzył naszą jednostkę, a jej dane kontaktowe będzie mieć zawżdy pod ręką.

ważne dokumenty

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze przeprowadzona kampania promocyjna ma możliwość wykreować obiekt kultowy a dzięki temu wypromować biznes lub renomę. Dobrym przykładem może być tutaj garnuszek atrakcyjnej rozgłośni radiowej.

Gadżet ten z logo nadawcy jest elementem szerszej kampanii budującej renomę. Pozwala słuchaczom utożsamiać się ze swoją ukochaną stacją. Aby go mieć radiosłuchacz musi się nieco wysilić, przez co przedmiot tenże daje posiadaczowi poczucie elitarności, a wiadomo iż większa część z nas czasem pożąda czuć się wyjątkowo.
Oczywiste jest że same długopisy – nawet najśliczniejsze – to za mało. Za nimi musi iść skojarzenie z doskonałą jakością ale to już temat odrębny, dotyczy w wyższym stopniu przetrwania w warunkach rywalizacji aniżeli samej tylko promocji.

Autor