Różnorodność projektów wyrobów srebrnych

Srebro jest kruszcem, po jaki projektanci biżuterii sięgają o wiele entuzjastyczniej aniżeli po pozostałe metale szlachetne. Jest o wiele bardziej giętkie i wyśmienicie łączy się zarówno z kamieniami, jak różnymi metalami.

Łańcuszki ze srebra w prosty sposób rozjaśnią wszelką stylizację bez ryzyka przytłoczenia jej. Bezpiecznym i ponadczasowym złączeniem jest połączenie czarnych ubrań i srebrnej biżuterii. Jednak biżuteria ze srebra jest tak uniwersalna, że pasuje na jakąkolwiek okazję i do jakiegokolwiek stroju. Srebro pasta do srebrzenia (więcej informacji – pasta do srebrzenia) pasta do srebra będzie znakomitym dopełnieniem dla stylizacji w chłodnych tonach barw.

pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Różnorodność modeli i postaci które przybierają kolczyki ze srebra sprawia, że każda kobieta odnajdzie coś dla siebie i bez trudu dostosuje srebrną biżuterię na mnóstwo okazji. Srebrna biżuteria jest wiele łatwiejsza w łączeniu z przeróżnymi stylizacjami niż złote ozdoby. Ponadto srebro – zgarnij rabat na http://rosik.pl/srebro/silver-solution – jest często znacznie tańsze aniżeli złoto, dlatego sporo z nas chętniej wybiera ją na co dzień, również jest w stanie pozwolić sobie na większe zbiory srebrnej biżuterii niż tej złotej. Srebro jest także odpowiednim wyborem dla alergików, bowiem niezwykle rzadko uczula. Pod wpływem kontaktu z atmosferą srebro matowieje i traci na błysku. Taki rezultat dodaje jednak biżuterii nieskazitelności, jednak jeśli zależy nam na świecącej biżuterii, domowymi metodami bez problemu wyczyścimy srebrną biżuterię.

Poza funkcją dekoracyjną srebro ma antyseptyczne właściwości. Srebro posiada działanie odkażające, zabija bakterie, niszczy lub nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni. Od niedawna srebro zawierają kosmetyki i środki czystości.