Sam billboard może nie wystarczyć. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia wiedza, by go najlepiej zaprezentować

Jaki billboard sprawi, że przekaz reklamowy będzie skuteczna? W jaki sposób stworzyć taki rodzaj billboardu, który będzie gwarantował dobrą skuteczność? Mnóstwo osób, które zajmują się projektowaniem reklam umieszczanych na zewnątrz za najważniejsze uważa sprzyjanie gustom, kreatywnością czy wyszukaną grafiką, po drodze jednak nie pamiętając o najważniejszym zadaniu billboardu, czyli, aby sprzedać, powinno się umieć przykuć wzrok, przekaz reklamowy musi zostać zapamiętany. W ten sposób został najlepiej zaprojektowany billboard.

biollboard

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze więc (więcej szczegółów), że konieczna jest partykularna wiedza z zakresu percepcji, czyli tego, jak spostrzegamy, a równocześnie o tym, w jakim miejscu dana reklama powinna zostać umieszczona – więcej informacji. Spostrzeganie reklamy zewnętrznej ma w tak naprawdę charakter dynamiczny. Klient ciągle się porusza, więc (zajrzyj koniecznie) działają na jego percepcję prawa dotyczące obiektów przyciągających wzrok. Taka więc percepcja rządzi się własnymi prawami, zgoła innymi niż na przykład percepcja reklamy prasowej. Musimy również pamiętać, iż znaczna część billboardów ustawiona musi być pod kątem, co znacznie zakłóca odbiór przekazu reklamowego.

Ważne więc, by dobrać właściwe rozmiary czcionek i rozmiarów obiektów. Najistotniejszym błędem w tego rodzaju przekazie reklamowym są na przykład za małe kontrasty. Typografia które się poruszają więc mogą zlewać się z tłem, więc przekaz staje się nieczytelny. Inne, bardzo ważne reguły kontrastu w tego typu reklamie to na pewno pora roku o obiekty, które umieszczone są za billboardem – polecam stronę. Musimy pamiętać, że potencjalny klient, który

billboard

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

zleca nam wykonanie tego typu reklamy chce, żeby pozostała ona widoczna nie tylko rano i po południu, ale także wieczorem. Nawet, gdy tego typu reklama zostanie oświetlona to przecież posiada ona miejsca mniej widoczne.

Tworząc więc reklamę na jesień i zimę nie zapominajmy, by odpowiednio współgrała ona z tłem. Z drugiej strony, tworzenie reklamy na wiosnę i lato też ma określone wymagania, tego typu reklama musi być doskonale dostrzegalna w intensywnym słońcu. Stosujmy się więc do tych wskazówkach, ponieważ billboard zapewnia wiele możliwości, warto więc je wykorzystać.