Skąd wziąć środki na założenie firmy?

Przed założeniem firmy, każdy frapuje się nad fundamentalną materią – skąd wziąć środki na biznes? Może to zabrzmi nieprawdopodobnie i banalnie, ale pieniądze leżą wręcz na ulicy.

Obrusy na stół

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw można otrzymać z rozmaitych źródeł i wcale nie jest to takie trudne. Obok pieniążków unijnych dotacje na uruchomienie przedsiębiorstwa z Urzędu Pracy są najczęściej drugą opcją wybieraną przez debiutujących przedsiębiorców. Fundusz Pracy zasilany zostaje z comiesięcznych składek przelewanych przez pracowników do ZUS-u.

Odczuwasz ochotę na następne zajmujące wpisy? Nie zwlekaj! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem kliknij i ciesz się ostatnimi treściami.

Pieniądze te przeznaczane są na walkę z bezrobociem, staże oraz właśnie jako dofinansowanie na zapoczątkowanie działalności gospodarczej.

kierownica Ford Focus

Autor: Mario von Berg
Źródło: http://www.flickr.com

Unia Europejska to w fantazji początkującego biznesmena studnia bez dna, do jakiej w wypadku potrzeby zawsze możemy sięgnąć. Warto jednakże zorientować się uprzednio, jakie przynosi nam możliwości. W zakresie wsparcia z UE będziesz mieć dwie możliwości dopłaty – dotacje bądź mikropożyczkę. To, z którego skorzystasz programu zależeć będzie tak od Twej obecnej sytuacji (statusu, wieku, itp.) i miejsca realizacji inwestycji. Znajdź dopłatę, która w Twoim wypadku wydaje się najbardziej korzystna.

Jeżeli fascynuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij ten link oraz zdobądź więcej informacji. Warto zbadać opisywany w tym miejscu temat dokładniej.

Wszelakie dane odnajdziesz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy albo Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Nigdy nie rejestruj swej firmy nim nie zorientujesz się, z których programów możesz skorzystać oraz nie złożysz wniosku.

Mnóstwo z nich przeznaczonych jest dla osób, jakie dopiero pragną założyć swą firmę, ale do tej pory nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Proces pozyskania dotacji na start z Unii Europejskiej składa się z reguły z kilku etapów.