Skóra tłusta – jak ją pielęgnować?

Lśniący nos, błyszczące czoło jak też policzki to problem nie tylko nastolatków. Cerę łojotokową coraz nagminniej mają także osoby po trzydziestce – po największej części kobiety, rzadziej panowie. Jak o nią troszczyć się i czego nie robić w toku pielęgnacji? Łojotokowa skóra jest problematyczna oraz mało estetyczna. Powinniśmy ją często oczyszczać jak też nawilżać, aby zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra łojotokowa uznawana jest za zło konieczne, to zaś z powodu wyglądu – skóra tłusta jest gruba, szarożółta, z widocznymi zaskórnikami, w dotyku lepka od przykrywającego ją łoju. Mimo tych wszystkich wad skóra tłusta ma parę atutów – jest odporna na oddziaływanie wiatru, dobrze toleruje wodę oraz mydło, jej posiadaczki dłużej radują się skórą gładką, bez zmarszczek, a w okresie starzenia nie wysusza się. Jednak ten typ cery na co dzień jest dosyć kłopotliwy w pielęgnacji, z kolei specyficzny dla cery łojotokowej nadwyżka sebum to nie jedynie defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, lub infekcje grzybicze (pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź o sklepie).

To, że skóra łojotokowa pokryta jest cieniutką dostrzegalną warstwą łoju, zaś nos widać z daleka, wypływa z większej aniżeli normalnie produkcji sebum, wydzielanego poprzez gruczoły łojowe.

Zobacz więcej w tym artykule (exodevelopment.pl/) i zgłąb omawiane zagadnienie także z innej strony – one na pewno również Cię zainteresują.

To, że jest go nadmiernie dużo, może mieć rozliczne przyczyny. Na nadprodukcję sebum wpływ mogą mieć geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego jak też przemiany materii, kłopoty hormonalne (więcej w serwisie ), stres, niektóre lekarstwa (np. obniżające poziom cholesterolu), nikotyna, nieodpowiednia dieta (zwłaszcza uboga w artykuły zawierające witaminy A, C, B2 jak też E), a nawet niewłaściwa pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż posiadaczki łojotokowej cery mogą jedynie marzyć o lepszym designie. Dobre kosmetyki jak też prawidłowa, systematyczna pielęgnacja mogą przywrócić cerze zdrowy, świeży wygląd, obniżyć łojotok i rozszerzone pory, usunąć zaskórniki. Do pielęgnacji najodpowiedniej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej przeznaczonej dla skóry łojotokowej. Muszą być to kosmetyki beztłuszczowe – Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez zawartości alkoholu, na dzień łagodny lekki krem nawilżająco-matujący, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie łoju. Niezbędnym dopełnieniem pielęgnacji będą bibułki – bibułki do papierosów matujące, maseczka oraz peeling do skóry łojotokowej. Gdzie kupić takie kosmetyki sklep internetowy to idealne rozwiązanie.