Specyfika różnych modeli wycieraczek do auta

Wycieraczki do samochodu można kupić w wielu rozmaitych miejscach. Niedoświadczony kierowca może być zaszokowany tym, w jak dużym stopniu różnorodne są koszty wycieraczek. Koszty zakupu wahają się bowiem w granicach od paru zaledwie złotych nawet do stu. Od czego uzależniona jest więc cena tych produktów? Spore znaczenie posiada tu przykładowo odmiana wycieraczek, aktualnie do kupienia są bowiem standardowe modele i bardziej innowacyjne. Oczywiście te bardziej nowoczesne automatycznie są dużo droższe.

mechanik samochodowy

Ich różnorodne dobre cechy w stosunku do poprzednich modeli jednak są zachęcające do zostawiania trochę większej liczby pieniędzy. Poza tym cena wycieraczek samochodowych zależy również od ich jakości, co może wydawać się jasne. Nierzadko zdarza się tak, że w cenie kilku złotych można dostać tylko towar niskiej jakości, który prawdopodobnie szybko ulegnie uszkodzeniu i nie będzie nadawać się do użytku.

Wycieraczki standardowe

Jeszcze paręnaście lat wcześniej na rynku do kupienia były tylko wycieraczki o standardowej formie. Nazywane są one też wycieraczkami szkieletowymi ze względu na stelaż z metalu, na jakim są oparte. Standardowe wycieraczki samochodowe 480 mm (oferowane wycieraczki 500 mm), jak również w wielu odmiennych rozmiarach, można obecnie znaleźć po niezwykle okazyjnych cenach, które dużą liczbę kierowców zachęcają do kupna. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej kupić coś bardziej współczesnego. Jedną z wad tradycyjnych wycieraczek jest to, że metalowy szkielet stosunkowo szybko ulega korozji, co uniemożliwia z czasem prawidłowe działanie urządzenia.Wycieraczki nowoczesne

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywą dla standardowych wycieraczek samochodowych szkieletowych są ich bardziej nowoczesne odpowiedniki, które takiego szkieletu nie posiadają. Dlatego zwane są również wycieraczkami miękkimi. Są zazwyczaj o wiele droższe od standardowych, lecz koszt ten bierze się ze znacznie wyższej jakości i skuteczności. Wycieraczki takie dzięki swojej budowie dużo lepiej przylegają do szyby, co czyni je o wiele efektywniejszymi. Często także posiadają elementy wykonane z grafitu, co zapobiega ich zamarzaniu w zimie. Z tego rodzaju można znaleźć wycieraczki samochodowe 500 mm oraz w wielu innych wielkościach.