Spedycja w Polsce- jak przewozić asortyment?

Transport ciężarowy w Polsce jest ogromnie rozpowszechnioną formą przewozu materiałów. Z uwagi na przynależność kraju do strefy Schengen, można bardzo łatwo transportować zróżnicowane produkty z najdalszych miejsc Unii Europejskiej bez specjalnych uprawnień. Usługi przewozowe tego typu charakteryzują się niską ceną, umiarkowanym czasem wykonania zlecenia, jednak przy zachowaniu dużej punktualności.

Pudełko

Źródło: http://sxc.hu/

Cały przemysł transportowy funkcjonuje dzięki przedsiębiorstwom zatrudniającym kierowców samochodów ciężarowych, które otrzymują zlecenia transportowe i rozdysponowują je pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Rolą kierowcy jest dojechanie w określone miejsce i odebranie bądź zostawienie ładunku. Pracownicy nierzadko otrzymują zagraniczne zlecenia i jeżdżą w trasy zajmujące nawet kilka dni jazdy w jedną stronę.

Samochody ciężarowe poruszają się wyłącznie po autostradach i obwodnicach, dzięki czemu nie stoją w korkach. Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych do miast wymusił na firmach przewozowych budowanie specjalnych budynków na obrzeżach miast (sprawdź), w których wyjmuje się towar z samochodów ciężarowych i transportuje się go do mniejszych aut dostawczych, które natomiast przewożą towar do miejscowości. Cały transport towarów w kraju opiera się właśnie na tej metodzie przewożenia towarów. Ciężarówki nie są wpuszczane do miejscowości ze względu na troskę o drogi miejskie. Kierowca przyłapany na skracaniu sobie drogi przez miasto powinien się liczyć z wysokim mandatem.

Tutaj kupisz pewne naczepy .

Ciężarówka

Źródło: http://sxc.hu/

Powszechną alternatywą dla transportu za pomocą ciężarówek jest transport samolotowy i transport morski. Oba gatunki umożliwiają przewożenie towarów na większe odległości, jak np. z Japonii, jednak mają swoje minusy. Transport samolotowy jest bardzo szybki, ale najdroższy ze wszystkich typów transportu. Nie jest zalecany więc do przewozu cięższych towarów. Transport morski natomiast ma ograniczony zasięg, z uwagi na niewielką ilość portów. Jest to także najwolniejszy ze wszystkich rodzajów transportu. Umożliwia natomiast przewóz bardzo dużych ciężarów na bardzo duże dystanse, stosunkowo niewielkim kosztem. Z tej przyczyny jest najpopularniejszym sposobem transportu ładunków zza oceanu. www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy