Telebim jako bardzo nowoczesne rozwiązanie technologiczne? Na czym faktycznie polega działanie telebimu, czym tak naprawde jest?

Telebim, zazwyczaj nazywany także jako ekran led, to niezwykle kłopotliwe w budowie urządzenie do tworzenia obrazów które nie zawierają śladu ruchu oraz dynamicznych. Matryca telebimu skonstruowana jest z lampek diodowych, które cechuje znaczna moc świecenia . Teraz, bardzo często możemy natknąć się na technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

telebim

Autor: n0cturbulous
Źródło: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, aby stworzyć jeden piksel trzeba użyć około czterech lampek diodowych. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska po jednej.Ogromnym atutemtakiego tworzenia elementów jest fakt, że konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość – telebim. Jak to jest w innych przypadkach?

W technice RGB i SMD diody każdej z barw montowane są w tej samej ilości. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku technologii SMD diody maja trzy kolory. To sprawia, że pojedyncza dioda może generować światło trójkolorowe, a to powoduje, że tego typu telebim charakteryzuje się wysoką rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w wysokiej jakości.

Czy chcesz uzyskać nowe dane na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zobacz, jakiego rodzaju komunikaty posiada rekomendowana witryna, zapewne też Cię zafascynują.

Stosowanie jednak tego typu technologii ma ogromny wpływ na cenę takiego typu telebimów, jest on znacznie wyższy z powodu wysokich cen, a także znacznej ilości diód niezbędnych do wykonania modułów telebimu.

telebim

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Koszty zakupu telebimów to zagadnienie jakie z pewnością trzeba uwzględnić przed wybraniem takiego wyposażenia. Potrzebna jest więc odpowiednia kalkulacja kosztów zakupu. Bardzo ważne jest, by wyliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. sprawa jest taka, że im mniejsza liczba diod to właściwie mniejszy pobór prądu.

Wpadł Ci w oko ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź również rzetelne informacje (http://kommodus.pl/partnerstwo/), które zawierają pokrewne informacje na publikowany tutaj temat – jeśli masz chęć, to sprawdzić kliknij tu!

Dobrze więc wybrać telebim skonstruowany z wykorzystaniem technologii 2RGB, która jest wyposażona w najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości zużywanej energii przez telebim – Medas Media. Telebimy cechują się dużą przewagą w trakcie organizacji wydarzeń masowych,równocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Zdarza się tak, ponieważ podczas dużego słońca obraz prezentowany z telebimu jest na pewno dostrzegalny. Nawet silne promieniowanie słoneczne nie sprawia większych kłopotów z wyświetlaniem treści. To dzięki dużej mocy strumienia światła, którą generują telebimy.