Twoja działalność stanie się bardziej znana, dzięki reklamie autobusowej

Reklama w autobusie uznana jest niezwykle popularnym sposobem promowania produktów czy usług pośród prawdopodobnych usługobiorców. Z pewnością umożliwia ona nie tylko dostęp do znacznej ilości zainteresowanych, ale jednocześnie umożliwia na elastyczne kierowanie kampanią promocyjną. Przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej poza udzielaniem powierzchni zewnętrznej autobusów transportu, bo jak wiadomo są to nie tylko autobusy, ale również tramwaje czy metro.

Autobus wycieczkowy

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Zamawiający reklamę mogą aktualizować reklamę nawet do woli, wybierać najodpowiedniejszy dla siebie termin kampanii oraz jej długość. Kampanie promowane za pośrednictwem autobusów są nietuzinkowe i bardzo skuteczne. Afisze czy pozostałe rodzaje powierzchni dla reklamy umożliwiają duże pole do manewru dla reklamodawców, szczególnie że pojazdy komunikacji miejskiej mają niemal nieograniczoną przestrzeń reklamową – reklama autobusy międzyrzecz. Reklama może być zamieszczana zwyczajnie na obszarze szyb, na krzesłach, na uchwytach czy pokazywana w formie spotów na monitorach coraz popularniej powszechnych zwłaszcza w wielkich aglomeracjach. Koszt reklamy jak można się domyślić zależny jest od rodzaju i gabarytu autobusu, ale plusy jakie daje możliwość zbliżenia się do tak wielkiej liczby docelowej staje się nieoceniona. Do opłat związanych z realizacją pomysłu reklamy i udostępnienia miejsca na nią, doliczany jest podatek. Reklamodawca musi pamiętać iż opłaty które ponosi obejmują także składniki z których wykonana jest reklama, ich montaż czy demontaż. Często nieodzowne są koszty malowania autobusów na kolor markowy. Tramwaje nie są przypisywane do konkretnej linii, stad też z zasady nie istnieje możliwość wyboru po której linii dany tramwaj czy autobus będzie przejeżdżał.

Autobus

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com
Dla szczególnych grup reklamowanych przedmiotów doliczane są kwoty dodatkowe jak np. do reklam piwa dopłata może wynieść nawet 50% kwoty z cennika. Interesującą opcją są spoty reklamowe, które można publikować w wybranej ilości autobusów – czytaj więcej. Są one wplatane w pasmo i emitowane całkiem regularnie, za sprawą czego potencjalne grono klientów jest równie spore jak w stosunku do przyklejonego plakatu

.