Udajesz się na daleką wycieczkę? Zabierz ze sobą żywność liofilizowaną!

Chyba każdy, kto wyczynowo uprawia jakiś sport, niewątpliwie wie doskonale, jak bardzo istotne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości energii, na dodatek we właściwych proporcjach, a równocześnie zawierającej wszelkie potrzebne składniki mineralne lub witaminy.

żywność liofilizowana

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty także udajesz się na jakąś daleką wyprawę, musisz zainteresować się, czym dokładnie jest żywność liofilizowana!
Dla kogo?
Jedzenie liofilizowane to bez wątpliwości doskonałe rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy potrzebują zabrać ze sobą duży zapas jedzenia, a jednocześnie na jednych zapasach powinni przeżyć naprawdę długi czas . Dlatego właśnie żywność liofilizowana wręcz uwielbiana jest przez różnego rodzaju alpinistów lub wielbicieli wspinaczki.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy naszego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe rozterki.

Jednocześnie bardzo chwalą ją również ludzie odbywający dalekie piesze wędrówki czy organizujący wyprawy rowerowe.

firmy - wizja

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są plusy takiej żywności?
Przede wszystkim żywność liofilizowana zajmuje naprawdę niewiele i jest bardzo lekka. Jeżeli idzie się na przykład w góry z jednym plecakiem, na pewno ma to ogromne znaczenie – dzięki procesowi liofilizacji można zabrać ze sobą o wiele więcej jedzenia niż w klasycznych warunkach. Jednocześnie dobra żywność liofilizowana uwadnia się niesamowicie szybko, zatem zwykle już po kilku minutach od polania jej wrzątkiem będziesz mogła delektować się smakiem dobrego jedzenia.
Czy ma minusy?
Niektórzy twierdzą, iż żywność liofilizowana smakuje znacznie gorzej niż w wypadku jedzenia klasycznego.

Jeśli patrzeć na to z tej strony, na pewno jest w tym trochę racji, jednak należy pamiętać, iż podczas procesu liofilizacji wysysa się z jedzenia właściwie wyłącznie wodę, a przecież ta sama w sobie nie ma żadnego smaku!