Utrzymywanie porządku oraz schludnego wyglądu naszego samochodu – rola dywaników oraz mat samochodowych

Auto to zwykle nie tylko środek lokomocji. Dla niektórych auto jest oczkiem w głowie. Wszyscy jednak chcemy, żeby prezentowało się ono ładnie i czysto, nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz. Pomocne w tym przedsięwzięciu mogą być odpowiednio wybrane dywaniki samochodowe a także różnego rodzaju maty.

dywaniki-samochodowe

Wielu z nas zastanawia się rok w rok, które dywaniki do auta będą najlepsze. Każdy z nas posiada swoje osobiste zdanie oraz gust w tej tematyce, a w dodatku specyfikacje wszelkich dostępnych dywaników nie dają rozstrzygającej odpowiedzi. Przykładowo dywaniki gumowe uniwersalne, a więc pasujące do wielu różnych modeli samochodów, są bardzo łatwo osiągalne oraz są tanie. Guma również lepiej ochrania przed wilgocią, szczególnie jesienią i w porze zimowej, gdy z butami wnosimy dużo brudnej wody czy śniegu. Nie zapominajmy, że pod dywanikami, w tej części podwozia ukryte są najczęściej systemy elektroniczne, które nie znoszą mieć styczności z wilgocią. Z tego powodu dywaniki gumowe uniwersalne znacznie lepiej osłaniają w tych porach roku nasz samochód. Możemy oczywiście nabyć dywaniki z gumy dopasowane do posiadanego samochodu, lecz jest to kosztowniejsze. Dywaniki welurowe prezentują się z drugiej strony znacznie porządniej oraz czyściej, niż te z gumy.

Jeśli absorbują Cię opisane w niniejszym artykule kwestie i chcesz poczytać większą ilość wiadomości na tego typu temat – kliknij tu astra g tuning!

Można je dostać też w zróżnicowanych zestawach barwnych, co pozwala dobrać je przykładowo pod barwę tapicerki. Ich wadą jest to, iż wilgoć może przez nie przesiąknąć, więc należy je suszyć. Nie chronią też równie dobrze w porach deszczowych materiału pod nimi. Jednak jest kompromis, na przykład dywaniki welurowe Opel uzupełnił o warstwę gumy. Powoduje to, że wnoszona na nie woda nie przesiąka w leżące poniżej warstwy auta. To dobre złączenie praktyczności dywaników gumowych ze schludnym wyglądem tych z weluru. Tego typu dywaniki welurowe Opel oferuje już w podstawowym wyposażeniu sprzedawanych samochodów a być może pozostali producenci aut zaczną stosować takie same.

Chroniony powinien być również bagażnik naszego auta. Naturalnie istotne jest jeszcze co chcielibyśmy w nim przewozić. Godna uwagi jest mata do bagażnika , która dokładnie okrywając oryginalny materiał, utrzyma wnętrze bagażnika samochodowego w czystości. Są maty maty do bagażnika z materiałów nieprzemakających oraz dających przyczepność. Wybierając tego typu matę, nie musimy się martwić o rozlany napój albo o przesuwające się zakupy. Mata do bagażnika jest również nieoceniona, jeśli przewozimy w tej części samochodu na przykład psa. Nie śni nam się po nocach psia sierść wbijająca się w chwytliwy materiał, jakim zazwyczaj obite są bagażniki, ani potencjalna niestrawność lokomocyjna pupila.

Wybór tego typu akcesoriów do auta jest ogromny. Koszty także są różnorodne. Mimo to, jeśli chcielibyśmy jak najdłużej cieszyć się schludnym, zadbanym samochodem, nie należy mieć wątpliwości, że dywaniki czy maty są czymś koniecznym.