W jaki sposób chronić prawa do jakiegoś dzieła

Dziś każdą rzecz mamy na wyciągnięcie ręki. Nieistotne, czy chodzi o książkę, czy o jakąś piosenkę. Wpisujemy wyrazy w wyszukiwarce internetowej i już pokazuje się wiele stron, które pozwalają pobrać daną rzecz.

Co najlepsze wszystko, lub sporo za darmo. W Internecie ochrona praw autorskich JWP jest mocno ograniczona. Trudno jest dotrzeć do źródeł, które nielegalnie przekazało do użytku wszystkich dany produkt.]Jednak w Polsce są regulacje prawne dotyczące prawa autorskiego i jego ochroną. Prawa autorskie ochrona owych praw daje możliwość na odpowiedni kierunek rozwijania się kultury. Prawo to pozwala decydować autorowi o tym, co będzie się dalej działo z jego dziełem. Niestety, jak wspomniano wcześniej, często trudno jest mieć wpływ na losy swojego dzieła.

Komputer, strony internetowe

Autor: Lindy Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

Znak towarowy musi zostać zgłoszony do Urzędu PatentowegoKażdy z nas zna sporą ilość znaków towarowych. Niektóre szybciej, inne po dłuższym czasie zaczynają gościć w naszej pamięć. Ale jedno jest pewne, wszystkie znaki towarowe powinny być zarejestrowane. Rejestracja znaków towarowych JWP wiąże się ze złożeniem papierów do Urzędu Patentowego. Powinniśmy pamiętać, że znak, który chcemy zgłosić nie powinien naruszać praw innych osób. Jednak, jeżeli znak towarowy nie zostanie zgłoszony i ktoś inny zacznie się nim posługiwać będziemy mieli kłopot z obroną swoich racji. Tak, więc nie zapominajmy, że jeśli już coś robimy, to podług prawa, które ma nam ułatwić istnienie na rynku. W innym przypadku stale będziemy się potykać o biurokrację, czyli o papiery, o których zapomnieliśmy. To tak jak wydanie książki i niepodanie autora.

Pamiętajmy, że jeżeli chcemy właściwie funkcjonować musimy wziąć pod uwagę wszystko, zaczynając od biznesplanu, przez chodzenie po wielu urzędach. Jednak w obecnych czasach posiadamy jedno wielkie uproszczenie, jakim jest Internet. Kiedy nie jesteśmy czegoś pewni zawsze można zawsze poszukać informacji w Internecie. Możemy również droga elektroniczną zgłosić nasz znak towarowy. Tak, więc najpierw trzeba porządnie znać się na możliwościach Internetu, wtedy wszystko okaże się o wiele łatwiejsze. Naprawdę warto jest sprawdzić dokładnie, co dla naszej firmy możemy ogarnąć przez Internet, wtedy na pewno zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze na paliwo.
Opracował https://www.jwp.pl/