W jakie gadżety należy wyposażyć ucznia?

W sprzedaży dostępnych jest obecnie dużo gadżetów mogących uprościć żywot uczniom. Powinniśmy się zastanowić, czy któryś z nich przyda się naszemu dziecku, w czasie nauki w szkole albo w domu.

mebel

Autor: Zielone Dzieci
Źródło: Zielone Dzieci
I nie idzie tu o tradycyjne utensylia typu kajet, kredka albo zakreślacz wielokolorowy. W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest łatwiejszy aniżeli kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście dalej podstawowym źródłem wiedzy są szkolne podręczniki, jednak w coraz to większym stopniu uczniowie korzystają także z Internetu. Fundamentalnym przyrządem służącym do przeglądania sieci jest pecet. Jest to współcześnie sprzęt nadzwyczaj rozpowszechniony, dostępny praktycznie w każdym domu. To że dziecko powinno korzystać w czasie nauki również z komputera jest rzeczą bezdyskusyjną. Do rozważenia będzie jedynie kwestia, czy korzystniej kupić dziecku bardziej efektywny komputer stacjonarny czy przenośny laptop.
Kolejnym przydatnym gadżetem jest budzik. Większość z nas ma problemy z obudzeniem się każdego ranka. Jeżeli chcemy ażeby dziecko nie spóźniało się na lekcje, należy zadbać ażeby wstawało o stosownej porze. Z tego właśnie powodu każdy uczeń powinien mieć w swym pokoju porządny budzik. Wiele osób wykorzystuje funkcję alertu w telefonie, ma to jednak swoje wady. Telefon przecież nie za każdym razem zostawiamy przy posłaniu. Niezwykle często zdarza się, że odkładamy go w innym pokoju i o nim zapominamy. W telefonie także prędko rozładowuje się bateria. Trudno polegać na narzędziu (zobacz globus piły), jakie może nas nie wybudzić. Budzik będzie zawsze na miejscu, natomiast dzięki funkcji cyklicznego powtarzania alertu, nie trzeba go bez ustanku ustawiać. Czytniki e-booków będą dobrą alternatywą dla klasycznych papierowych publikacji.

Możemy sobie wyobrazić sytuacje, że w niedalekiej przyszłości miast wielkiej ilości książek dziecko będzie nosiło do szkoły tylko ten niewielki gadżet. Ekrany e-booków są identycznie przyjazne dla wzroku dziecka, co tradycyjne książki.