Wózki widłowe a przegląd

Ciężko wyobrazić sobie efektywną pracę w zakładzie przemysłowym bez działającego wózka widłowego. Przekładanie towarów liczonych w tysiącach to obowiązek magazynierów i przeszkolonej kadry z dokumentami na wózki widłowe. Uszkodzenie wózka, przy braku zamiennika lub kolejnego „widlaka” może sprowadzić się do sparaliżowania pracy. Jakie czynności należy przedsięwziąć, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

Serwisy oferują gamę usług naprawczych pod wózki widłowe, zarazem nowe, jak i już używane. Z reparacją jest tak samo jak w przypadku maszyn silnikowych: samochodu, czy ciężarówki. Wózki widłowe zobacz – (części do wózków widłowych jungheinrich) dysponują okresem gwarancji, ale faktyczny stan zużycia właściwych układów nie następuje równomiernie. Przeważnie momenty słabości „widlaka” zauważamy wcześniej, obojętnie czy problem unieruchamia silnik, zawieszenie czy podnośnik – dodatkowe informacje – wózki widłowe).

Regały magazynowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Wyznacznikiem oszczędności i działania naprawczego na czas jest reperowanie usterki „metodą złotej rączki”. Część serwisów naprawczych potrafi nie testować modernizowanych wózków widłowych i paletowych. Sprawdzonego usługodawcę w zakresie naprawy poznamy właśnie przez próbowanie testowe oddanych wózków. Nie samym przeglądem zajmuje się serwis naprawczy – lepie dopłacić do usługi, umożliwiającej odżycie napędu, konserwację maszyny, czy ustawienie przekładni. Prawidłowe ustawienie baterii akumulatora, dogranie układu elektronicznego i wymiana ogumienia to kolejne z usług rzetelnego i profesjonalnego serwisu naprawczego części do wózków widłowych. Poznań, Śląsk, Trójmiasto – w tych ośrodkach z łatwością znajdziemy masę ofert firm serwisowych dopasowanych pod części konkretnej marki (Toyota, Lebher, Cat, Volvo).
Rzetelna i profesjonalna modernizacja wózków widłowych równa się przeznaczaniu na ten cel niemałych środków, od najdrobniejszych części poczynając. Uszczelki wałowe to koszt w okolicach 70 złotych, aparat zapłonowy wyniesie nas blisko 700 złotych, a silnik do wózka o udźwigu kilku ton to wydatek 1200 złotych. Zważywszy, że wózek widłowy to maszyna złożona z wielu części nie trzeba sugerować ile kosztowałaby naprawa każdej z osobna. Stąd też poleca się oddawanie wózków widłowych, raz na jakiś czas, do przeglądu technicznego.