Współczesne układy regałów czyli garść informacji na temat jak najlepszego wykorzystania powierzchni magazynu.

Duża ilość firm korzysta podczas codziennego funkcjonowania z większego lub mniejszego magazynu. Szczególnie firmy produkcyjne i handlowe swoje magazyny przeważnie mają, ponieważ muszą gdzieś trzymać towary, wyroby czy surowce. W miarę rozwoju firmy często okazuje się, że brakuje magazynowej powierzchni, i w takich przypadkach będą możliwe dwa wyjścia. Pierwszym z nich będzie wybudowanie nowego, znacznie większego magazynu, w jakim wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób drugi to wykorzystanie obecnej powierzchni, przy pomocy lepiej wykorzystujących dostępną powierzchni regałów- . Źle dobrane moduły półek i regałów w wielu magazynach mogą zmniejszyć dostępną powierzchnię o kilkadziesiąt procent, z tego też powodu warto zadbać o właściwe rozplanowanie całości. Nawet jeśli taka przebudowa będzie się wiązać z większymi inwestycjami, to w efekcie końcowym i tak się na tym zyska, zwłaszcza jeśli byłaby konieczność przeprowadzki w wyniku niedostatecznej ilości miejsca. Do zaprojektowania magazynu powinno się wynająć specjalistyczną firmę, mającą odpowiednie doświadczenie w takich pracach.

Największym problemem dla każdego magazynu będzie odpowiednie rozplanowanie regałów.

Jeśli znajdujący się tutaj tekst Cię interesuje, to wejdź na ten link – znajdziesz tam użyteczny serwis, który na pewno uznasz za godny uwagi.

Sporo zależy od tego, jakie produkty i materiały będą trzymane w magazynie – zupełnie innego ustawienia będą wymagać regały z półkami na drobne części, a innego regały magazynowe przeznaczone do przechowywania dłuższych przedmiotów takich jak pręty (kliknij w link) czy też rury. W wielu magazynach zastosowanie znajdą wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich wykorzystaniu w wysokich magazynach jest możliwe wykorzystanie całej przestrzeni, w zasadzie do samego dachu.

Poza tym są one niezwykle bezpieczne i wygodne dla pracowników, więc zalety z ich zastosowania z pewnością są duże. Podczas planowania układu magazynu koniecznie trzeba też pomyśleć o tym, żeby we wszystkie miejsca był łatwy dostęp. Warto uwzględnić przy tym możliwości rozwoju, czyli na przykład zakup nowoczesnych wózków, które także powinny się pomieścić się na magazynie.