Wyposażenie samochodu

Wyposażenie samochodowe wytwarzane przez największych na rynku wytwórców z gałęzi motoryzacyjnej to warta uwagi kwestia, którą każdy właściciel auta musi mieć na uwadze. Wśród produktów, o których piszemy są dywaniki samochodowe, środki do mycia pojazdu, oświetlenie czy elementy dodatkowe (jak apteczka). Które z nich to niezbędne minimum, co zaś nam się po prostu może przydać?

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Czymś pojawiającym się we właściwie każdym pojeździe są różnego typu dywaniki przeciwpoślizgowe aristar czy wykładziny do bagażnika. Dostępne są one zarówno dla licznych modeli i marek samochodów ale też w wielu wariantach materiałów i elementów dodatkowych. W zależności od pory roku czy naszych preferencji możemy potrzebować dywaniki samochodowe gumowe zimową porą pod stopy czy welurowe wykładziny do bagażnika do przewozu kruchych przedmiotów, które lekko uszkodzić.

Kolejnymi elementami są rzecz jasna kosmetyki samochodowe, a więc różnych typów woski polerujące, płyny myjące lub olejki i zapachy. Gdy nie mamy ochoty wydawać za dużych kwot na myjnie koniecznym będzie zaopatrzyć się w te produkty i wygospodarować odpowiednie miejsce z dostępem do wody. Użytecznym uzupełnieniem jest także czyścik z wyżymaczką wody. Miła woń pomoże nam nie skupiać się na trudach przejażdżki.

Do rzeczy, które trzeba mieć, mało tego, warto posiadać je w większej ilości należą świetlówki. W takiej sytuacji w przypadku spalonej żarówki będziemy mogli ją wymienić bez pomocy innych albo użyć w warsztacie nie poświęcając dni na sprowadzenie odpowiedniego egzemplarza do naszego samochodu.

Pożar w samochodzie

Autor: qwrrty
Źródło: http://www.flickr.com

Według przepisów w pojeździe musimy mieć także gaśnicę, apteczkę oraz trójkąt ostrzegawczy, niezbędne w razie wypadku. W przypadku kłopotów z samochodem (pęknięta opona, kłopoty z płynami lub kłopoty z odpaleniem) przydatne jest również nabyć latarkę, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, linkę holowniczą, ciśnieniomierz czy kable zapłonowe.

Korzystnym pomysłem jest zatroszczyć się o samochód, gdzie zdarza się, że mija nam niemało godzin dziennie. Miły zapach, schludny środek i odrobina luksusu pozwoli pasażerom dobrze spędzić ten czas. Jak by nie patrzeć pomimo, że nie każde akcesoria samochodowe aristar potrzebne są w naszym pojeździe, ale warto zadbać o niezbędne minimum, jak lepsze wykładziny lub gaśnica i zestaw do pierwszej pomocy. podnośnik – witryna internetowa – dywaniki (więcej pod tym linkiem)

Źródło: Aristar