Zalety wypożyczania samochodów – co jest najważniejsze

Kiedy jedziemy na biznesowe spotkanie jest kilka dobrych rad, o których należy nie zapominać. W tym opracowaniu o rady pytamy specjalistów takich jak Pan Andrzej, który przedstawi nam jaki wybór ma wypożyczalnia koło lotniska dla licznych finansowych klientów. Radami podzieli się także Pan Dawid, specjalista z lokalnej izby gospodarczej.

samochody

Po dotarciu na miejsce biznesmen ma przeważnie mnóstwo spraw do załatwienia. W momencie gdy jest to nie za długa wizyta, to zazwyczaj wynajęcie taksówki powinno wystarczyć. Gdy pobyt jest dłuższy rozważnie rozważyć inne opcje.

Samochód

Jak mówi nam nasz rozmówca, gama samochodów jest tak szeroka, że każdy wynajmie ulubione auto. RentCar Gliwice ma w ofercie auta o małej pojemności, typowo miejskie jak Fiat Panda. Jednak przedsiębiorca może zażyczyć sobie coś z wyższej półki. To nie problem. W wypożyczalniach samochodów bez problemu wynajmiemy liczne modele sedanów z wyższej półki jak na przykład Toyota Avensis. Wynajęcie tych aut to większy koszt, ale jeżeli zestawić koszty wynajęcia taksówki do każdej podróży po mieście, to okaże się, że będzie to całkiem duża oszczędność.

Hotele

Z wynajęciem hotelu przeważnie nie ma kłopotu – konkurencja jest duża także z łatwością można znaleźć coś odpowiedniego. Problem jest wtedy, gdy biznesmen chce wynająć hotel o dobrym standardzie. Te w niektórych dniach mogą być zajęte. Ot przykładowo na Euro 2012 podczas którego ciężko było wynająć jakikolwiek wolny pokój. Oczywiście jest to przykład imprezy, która odbyła się tylko ten jeden raz, ale także mniejsze imprezy np. zjazdy gospodarcze ściągają odwiedzających czy delegatów i z tego powodu są dni, kiedy jest ciężko o wynajem pokoju.

Pamiętaj o rezerwacji

Jak potwierdzają obaj nasi rozmówcy, najlepiej jest wszystko przygotować odpowiednio wcześnie. Przez to unikamy nieprzyjemności na miejscu kiedy nie otrzymujemy auta czy pokoju na który liczyliśmy. Dzięki wcześniejszym rezerwacjom gwarantujemy sobie takie auto jakie planowaliśmy wynająć oraz hotel o standardzie nam odpowiadającym.
Oczywiście są to szczegóły. W wyjeździe służbowym najbardziej liczy się jak najlepsze załatwienie swoich spraw z największą korzyścią dla nas. W tym przypadku wcześniejsza rezerwacja pokoju czy samochodu pozwoli na skupienie się na celu podróży i nie martwienie się o inne rzeczy.