Planujesz kupić nowe opony? Przyda ci się kilka pożytecznych porad

Każdy kto ma samochód dobrze wie, iż auto wymaga należytej opieki, jeżeli ma się dobrze sprawować przez długie lata. Nie wystarczy go zatankować i jechać dalej w drogę – konieczne są serwisy, a w razie potrzeby mniejsze lub większe naprawy oraz – wymiana opon. Czy orientujesz się, w jaki sposób wybrać stosowny komplet opon?

Przede wszystkim dobierzmy prawidłowy rozmiar opon. Nie możemy kupować mniejszych opon niż opony fabryczne. Jeśli nie umiesz tego sprawdzić, możesz podjechać do zakładu wulkanizacyjnego. Tam także warto jest z miejsca zdecydować się na komplet nowych opon, chyba że mamy inne, sprawdzone miejsce. Nie ma bowiem wątpliwości, iż marka opon jest niezwykle istotna. Jedną z renomowanych firm jest Michelin (więcej) – opony na portalu producenta znajdziesz bez trudu, ponieważ można skorzystać z internetowej wyszukiwarki, pozwalającej na dobór opon według pojazdu albo rozmiaru. To doskonałe udogodnienie, szczególnie dla klientów kupujących opony po raz pierwszy. Warte uwagi są też opony Barum (więcej na ), znane ze swojej trwałości, solidności konstrukcji i dobrych właściwości jezdnych. Samochód porządnie trzyma się drogi, zapewniając bezpieczną jazdę. Zastanawiając się nad oponami rozważmy, na czym nade wszystko nam zależy – na małym zużyciu paliwa, dobrej przyczepności, a może lepszym przebiegu?

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczepność oraz reagowanie na zmieniające się warunki pogodowe są zależne nie tylko od producenta opon, lecz również od ich typu. Dlatego dobrze, gdy tylko będzie mroźniej, zakładać zimowe opony. Zdecydowanie zmniejszają czas hamowania na oblodzonej powierzchni, co nie zmienia faktu, iż i tak trzeba być uważnym.

Mamy jednak o wiele większe bezpieczeństwo jazdy. Wielu producentów proponuje także swoją pomoc, gdy opona zostanie uszkodzona podczas jazdy. Decydując się na ich opony możemy liczyć na umiejętną wymianę opony i nie musimy martwić się koniecznością jej zakupu.
Podobnymi zaleceniami należy też kierować się, gdy konieczne nam opony do innych pojazdów, np. opony rolnicze (www). Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady, w dobraniu właściwych opon pomoże ci sprzedawca.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego tematu na jednym artykule? W takim razie zachęcamy do nowych – kliknij w źródło giełda samochodów dostawczych i wejdź na analogiczną stronę.

Nie oszczędzajmy na oponach i lepiej nie zakupujmy opon używanych, ponieważ szybciej będziemy zmuszeni zmienić je na następny komplet, więc oszczędności nie będą nazbyt duże.