Jakim sposobem mądrze robić zakupy spożywcze?

Wydatki na zakupy spożywcze stanowią ogromną część domowego budżetu. I mimo że zdajemy sobie sprawę z tego faktu, nadal mamy kłopot z planowaniem zakupów spożywczych. Kupujemy produkty pod wpływem chwili, czego przykładem jest zepsute jedzenie które trafia do kosza na śmieci. Powinniśmy zatem przemyśleć, w jaki sposób zmienić ten stan rzeczy.

centrum zakupów

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze, nie wybierajmy się na zakupy ”na głodnego”. Albowiem odczuwany głód powoduje, iż kupujemy więcej i z większą ochotą. Aby robić rozsądne zakupy, wskazane jest stworzyć listę produktów spożywczych, których potrzebujemy. Postarajmy się również zaplanować obiady na nadchodzące dni i sporządzić listę potrzebnych produktów. W tej sytuacji przydadzą się nam gazetki promocyjne.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądamy je chętnie, gdyż dostajemy informacje jaki towar jest w danym momencie objęty promocją. Racjonalne podejście do wydatków, z uwzględnieniem ulotek spożywczych umożliwia nam wybór najciekawszej oferty, sporo tym samym zaoszczędzając. Zwłaszcza przy organizowaniu takich promocji jak dwa produkty w cenie jednego czy kolejne opakowanie za grosik.

Znajdziemy dwie wersje ulotek: papierowe oraz elektroniczne. Tę pierwszą możemy zazwyczaj ujrzeć w placówce handlowej, która wystosowuje oferty. Natomiast gazetka elektroniczna to alternatywa dla gazetki papierowej, która funkcjonuje na stronie sklepu lub na stronie internetowej gdzie znajdują się oferty w postaci elektronicznych gazetek z wielu marketów. Z racji iż atrakcyjne ceny obowiązują przeważnie tylko kilka dni, ulotki promocyjne bardzo szybko się zmieniają. W związku z tym wskazane jest korzystać z wersji elektronicznych, które nie zapychają naszych śmietników i do których praktycznie w każdym momencie mamy odpowiedni wgląd.

Ostatnia wskazówka. Większość supermarketów wie, iż maluchy potrafią wymusić na rodzicach artykuł, który ustawiony jest na wysokości ich oczu. A gdy do tego miła hostessa zaproponuje dziecku próbkę nowych żelków czy chipsów – „smakowitości” lądują w koszyku. Wystrzegajmy się podobnych zachowań. Wówczas zadbamy nie tylko o domowy budżet, ale i o zdrowie domowników. Więcej: Promocyjni.