Zasilacze LED – jak wybierać, czego możemy się (nie) obawiać?

Używanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy, która nie przekracza czterdziestu Wattów zmniejsza wyraźnie użycie prądu. W momencie, kiedy konsumpcyjny styl życia bije coraz bardziej po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków będą eksploatowane coraz mocniej media domowe.

Wybierając oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko zaoszczędzimy, lecz tworzymy urok w pomieszczeniu Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe wybierzemy w paru konfiguracjach. Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza i taśmy wymagany jest do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, gdzie głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek, czy książek. Inny zasilacz LED powinniśmy wybrać, gdy chcemy w wyraźny sposób podkreślić nasze dekoracje (generujące nawet trzy razy mocniejsze światło). Inny zamiennik zostanie użyty do pomieszczenia, w którym postanawiamy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED nie muszą wcale zrujnować naszego budżetu poprzez rosnące zużycie prądu. Znając podstawowe zasady zliczania mocy w lampach, a także doboru do nich odpowiedniego zasilacza nie musimy pytać się eksperta w zakresie oświetleń. Jeśli ktoś z bliskich jest przysłowiową złotą rączką, a ustawienie zasilacza w domowych warunkach nie jest problemem, samą instalację mamy z głowy. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy za pomocą reflektorów LED i dogranego do nich zasilacza.

Gdy zdecydujemy się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o zwiększonej mocy (wyrażanej w amperach). Przy zwykłych lampkach pobór mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustaleniumaksymalnej mocy. Z tą drugą wiążą się naturalnie dodatkowe koszty (poznaj więcej). Aby sprawdzić, jak wiele prądu pobiorą żarówki, pomnóżmy ich ilość przez ich moc. Tak dokonamy dobrych, rzetelnych obliczeń. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażonym w miliamperach albo woltach.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, wejdź też na ten link, gdyż odnajdziesz w tym miejscu inny tego typu świetny serwis (https://twoje-fototapety.pl/naklejki/30027-popularne.html) – on również jest wart uwagi.

Wystarczy, że zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy albo większy od mocy wszystkich żarówek razem liczonych.