Zawieszenia powietrzne – czemu mogą pochwalić się tak wielkim zainteresowaniem?

To jedno z największych „odkryć” w historii cywilizacji. samochody zupełnie odmieniły życie dzisiejszego człowieka. „Cztery kółka”, które spotykamy na naszych ulicach znacznie różnią się od tych produkowanych pół wieku temu.

przejazd

Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
kabiny prysznicowe

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Są konstruowane udoskonalonych elementów, takich jak między innymi zawieszenia powietrzne, które coraz częściej zastępują typowe amortyzatory lub resory.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości zawarte w tym materiale są ciekawe, zobacz też ten link – to unikalna strona internetowa (https://zabudowy-samochodowe.pl/tuba-dachowa-klamry-safeclamp/), na której odnajdziesz zbliżone tematy.

Co wchodzi w skład rzeczonych układów? Poduszki pneumatyczne zbiorniki sprężonego powietrza, zawory regulacyjne i hydrauliczne, kompresory, czujnik bezwładności, przewody ciśnieniowe – wyliczać można bez ustanku. Ich budowa jest dosyć skomplikowana, lecz zasada działania – na przekór temu, co mogłoby się wydawać okazuje się nader prosta. Podczas rozruchu silnik pobiera powietrze z otoczenia, które następnie zostaje przeniesione do poduszek pneumatycznych. Nasuwa się pytanie: dlaczego opisywane zawieszenia cieszą się rosnącą popularnością? Przyczyn bez wątpienia nie trzeba daleko szukać. Gwarantują niesamowity komfort podróżowania. Dzięki nim nierówności na drodze przestają być problemem, a Ty możesz czerpać radość z jazdy i zapomnieć o wstrząsach.

Warto zwrócić uwagę, że omawiane rozwiązania wymagają regularnej kontroli ze strony posiadacza pojazdu. Są bowiem jednym z najszybciej zużywających się elementów maszyny. Na szczęście awarie udaje się zwykle tanio naprawić.

Szalenie ciekawym wydał Ci się ten wpis i opisane w nim wiadomości? To fantastycznie! Kliknij w ten link i przejdź na inny adres tej podstrony.

/J]