Zrzucanie kilogramów po świętach – z odpowiednimi sprzętami może być proste

Święta to czas, gdy ciężko jest oprzeć się przed smakołykami. To wigilijna kutia, to pyszne, aromatyczne pierniczki czy słodki, wilgotny sernik makowy. Niestety takie zajadanie wiąże się z przybraniem kilku niepożądanych kilogramów, które potem jesteśmy zmuszeni w jakiś sposób zrzucić. Jak tego dokonać? Starczy parę sprzętów, jakie spowodują, iż ćwiczenia będą znacznie przyjemniejsze.Najpowszechniejsze akcesoria sportowe to hantle. Są zarówno niewielkie, kilogramowe hantle, służące do uprawiania fitnessu, jak też większe, mające kilka kg, dzięki którym można sobie wyrobić mięśnie, a nie tylko spalić tkankę tłuszczową. Hantle występują w różnych kolorach, więc ćwiczenie z nimi będzie prawdziwą przyjemnością. Poza hantlami dobrze wyposażyć się w maty do ćwiczeń, aby nie robić brzuszków na podłodze. Przyda się także skakanka, w szczególności gdy przybyło nam więcej aniżeli dwa lub trzy kilogramy i konieczny jest naprawdę większy wysiłek, aby pozbyć się oponki z brzucha (zobacz najpopularniejsze akcesoria: skakanki). Jednak nie musimy zatrzymywać się na takich małych akcesoriach sportowych. Można także zaopatrzyć się w większe sprzęty, na przykład rowery treningowe, które są nade wszystko użyteczne, kiedy za oknem pogoda nie sprzyja, by jechać na wycieczkę rowerową.

rower

Autor: Ken Ratcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Na takich rowerach treningowych można ćwiczyć w domu i już nie ma w jaki sposób się usprawiedliwiać, że nie będziemy pedałować, gdyż na dworze pada albo wieje. Każdy dzień będzie odpowiedni, by usiąść na rower oraz przejechać kilka km. Warto się trochę zmotywować, a już niedługo dostrzeżemy pierwsze rezultaty i będziemy mieć jeszcze więcej ochoty do ćwiczeń. Ponownie włożymy ulubione spodnie jeansowe i nie będzie oporów, by wskoczyć sukienkę eksponującą nasze atuty. Jeśli nudzi nas pedałowanie na rowerze w domu, korzystniej wyposażyć się w orbitrek. Na pewno zapewnia więcej radości w czasie aktywności fizycznej, lecz i wymaga więcej miejsca, by ustawić go w domu, zatem na początku skontrolujmy czy będziemy mieli gdzie go ulokować. Więcej informacji znajdziesz tutaj: orbitreki.

W podjęciu decyzji w trakcie zakupów pomoże ci sprzedawca sklepu sportowego – Można pójść do niego z każdym zapytaniem, a na pewno pomoże ci wybrać i wrócisz do domu wyekwipowany we wszystkie potrzebne urządzenia sportowe.